Kujawsko-Pomorska „Bitwa Regionów” rozstrzygnięta

W Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku Myślęcienek w Bydgoszczy, 1 września br. odbył się półfinał konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów”.

Wielkie emocje towarzyszyły zmaganiom ogólnopolskiego konkursu pn. „Bitwa Regionów” organizowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Stoiska Kół Gospodyń Wiejskich odwiedził i skosztował regionalnych specjałów wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszard Zarudzki.

Dziesięć Kół Gospodyń Wiejskich prezentowało swoje konkursowe dania przed jury w składzie: Przewodniczący – Rafał Godziemski, dr Józef Sadkiewicz oraz Sebastian Ferenc.

Już po raz kolejny kulinarne potyczki Kół Gospodyń Wiejskich odbywały się podczas Jarmarku Kujawsko-Pomorskiego w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku.

Zwycięskim daniem okazała się duszona gęsia wątróbka z wędzonym boczkiem i grzybami, serwowana na toście z chleba, przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich w Sokołowie z gminy Golub-Dobrzyń.

Drugie miejsce przypadło dla KGW „Kosowianki” za gołąbki w sosie żurowym. Koło Pań Aktywnych „Olszanki” za rosół z gołębi z pierożkami, otrzymały trzecie miejsce.

Nagrody i podziękowania dla wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich biorących udział w półfinale, wręczył wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszard Zarudzki, zastępca Dyrektora OT w Bydgoszczy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Witold Dzierżak oraz Kierownik WRRR OT KOWR w Bydgoszczy Michał von Ossowski.

Kujawsko-Pomorski półfinał „Bitwy Regionów” organizowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Bydgoszczy, swoim patronatem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewoda Kujawsko-Pomorski oraz Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Zwycięskie Koło reprezentować będzie woj. kujawsko-pomorskie w finale konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów”, który odbędzie się 29 września br. podczas Targów „Smaki Regionów” w Poznaniu.