Laureatki VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów” w dniach 20-21 stycznia 2023 r. wzięły udział w Międzynarodowych Targach  Rolno-Spożywczych „Zielony Tydzień” w Berlinie. To nagroda dodatkową Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa dla zdobywczyń I miejsca.

Pierwszego dnia targów na polskim stoisku narodowym „Polen schmeckt” zorganizowanym przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa panie zaserwowały tradycyjne, regionalne potrawy, m.in. gołąbki w sosie pomidorowym, chleb własnego wypieku z tradycyjnym wiejskim smalcem, a na deser – ciasto kwietny dywan. Nazwa ciasta nawiązuje do tradycji układania kwietnych dywanów na Boże Ciało.

W drugim dniu targów odbyły się pokazy kulinarne. Panie przygotowały zupę ogórkową oraz zwycięskie danie konkursowe – policzki wieprzowe z ciapkapustą (przepis do pobrania znajduje się tutaj: https://bitwaregionow.pl/przepisy/). Przyjemność skosztowania dania miał Wicepremier, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk wraz z Zastępcą Dyrektora Generalnego KOWR Małgorzatą Gośniowską-Kolą.

Degustacje cieszyły się ogromnym powodzeniem odwiedzających targi.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z targów

Międzynarodowe Targi Rolno-Spożywczych „Zielony Tydzień” w Berlinie to jedno z najważniejszych w branży rolno-spożywczej wydarzeń o 97-letniej tradycji. W tym roku bierze w nich udział 4 tysiące wystawców z 60 państw z całego świata. Targi trwają do 29 stycznia 2023 r.