Do udziału w VIII edycji zgłosiła się najwyższa w historii konkursu liczba Kół Gospodyń Wiejskich – aż 3528!

Dziękujemy !

Zobaczcie, jak kształtuje się liczba zgłoszeń KGW w poszczególnych województwach:

 

W „Bitwie Regionów” biorą udział drużyny składające się z członków KGW. Konkurs odbywa się w trzech etapach. Pierwszy to weryfikacja nadesłanych 3528 zgłoszeń w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa i prezentacja dań podczas wydarzeń na terenie powiatu. Zespoły, które zajęły I miejsce w powiecie, przechodzą do drugiego etapu, który będzie się odbywać podczas kulinarnego wydarzenia w każdym z województw. Zespół, który otrzyma największą liczbę punktów podczas eliminacji wojewódzkich, kwalifikuje się do ostatniego etapu. Najlepszych 16 drużyn z całego kraju spotka się w październiku br. na wielkim finale. Na zwycięzców każdego etapu czekają atrakcyjne nagrody, a najlepsze Koło zostanie nagrodę dodatkową w formie wyjazdu dla 5 członków KGW na zagraniczne targi rolno-spożywcze odbywające się na terenie Unii Europejskiej, na których stoisko będzie miał Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Już niebawem ogłosimy harmonogram wydarzeń organizowanych w ramach pierwszego etapu konkursu. W ich trakcie będzie można śledzić rywalizację KGW na szczeblu powiatowym.

Zapraszamy wszystkich do kibicowania zespołom KGW! To znakomita okazja do poznawania tradycji kulinarnych i odkrywania bogactwa regionalnej kuchni.

Do zobaczenia podczas konkursowych zmagań!