Wyjątkową nagrodą w tegorocznym finale „Bitwy Regionów” było spotkanie z Parą Prezydencką, w którym wzięły udział przedstawicielki trzech zwycięskich Kół Gospodyń Wiejskich oraz jurorzy. Wśród gości był również Dyrektor Generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa – główny organizator konkursu.

Prezydent z Małżonką gościli finalistki konkursu w Pałacu Prezydenckim 14 listopada. Podczas spotkania Pani Agata Kornhauser-Duda podkreśliła, że tradycja Kół Gospodyń Wiejskich jest narodową dumą, a ich członkinie są niezwykłymi ambasadorkami polskiej wsi. Wizyta w Pałacu Prezydenckim dostarczyła Paniom wielu wzruszeń i wspaniałych wspomnień.

W finale piątej edycji konkursu, który odbył się podczas targów „Smaki Regionów” w Poznaniu, w szranki stanęło 16 drużyn reprezentujących województwa. Nagrodzone dania zostały przygotowane przez KGW w Gorzykowie (woj. wielkopolskie), KGW w Kłaninie „Ach te baby!” (woj. zachodniopomorskie) oraz KGW „Luba” w Lubajnach (woj. warmińsko-mazurskie).

Informacje o spotkaniu znajdą Państwo tutaj:

https://www.prezydent.pl/pierwsza-dama/aktywnosc/art,635,spotkanie-pary-prezydenckiej-z-laureatami-konkursu-bitwa-regionow.html